Paylaş

Youtube’da yılan oyunu oynamak


Paylaş

Herkesin bildiği üzere youtube internette en çok ziyaret edilen video izleme siteleri arasında ilk sırayı uzun süredir işgal ediyor. Sınırsız olarak nitelendirebileceğimiz veri alanı sayesinde dakikada 24 saatlik videonun yüklendiği youtube, bünyesinde barındırdığı binlerce sunucu sayesinde kuşkusuz en büyük video sitesi. Kimi zaman eğlenmek, kimi zaman ise vakit geçirmek için ziyaret ettiğimiz youtube’da istediğimiz sanatçıların istediğimiz şarkılarına tek bir tıkla erişim sağlayabiliyoruz. Bir dönem ülkemizde sansüre maruz kalan, fakat günümüzde erişime açık bir hale gelen youtube aracılığıyla fragman, komik videolar, eğlenceli videolar gibi bir sürü içeriğe ulaşmak oldukça kolay. Çoğu kişinin vakit geçirmek, boş vakit öldürmek için kullandığı bu siteyi sadece video izlemek için değil; eğlenceli vakit geçirmek için de kullanabiliyoruz. Söz gelimi haber sitelerine yansıyan “youtube’da yılan oyunu oyna” başlıklı haberleri incelediğimizde video izleyebilmenin yanı sıra nokia telefonlardan aşina olduğumuz snake, yani yılan oyununu da oynayabilir hale geliyoruz.

Evet, başlık oldukça dikkat çekici. Aklınızda “nasıl olur?” diye bir soru oluşmuştur muhtemelen. Oldukça basit olan bu oyuna giriş yapmak da çok basit. Sadece 2 adet tuşa basarak yılan oyununu oynayabilir, yemleri yiyerek yılanınızı büyütebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Herhangi bir videoyu açın. Videoyu durdurduktan sonra klavyenizde bulunan yön tuşlarından “sol” tuşuna basılı tutun. 3-5 saniye kadar basılı tuttuktan sonra yön tuşlarından “yukarı” tuşuna basın ve ta da! Oyun karşınızda.

Böyle ufak ve eğlenceli süprizleriyle kullanıcıları kendine hayran bırakan Google yine yapmış yapacağını doğrusu. Hatırlayacağınız üzere yıllar önce Youtube, Google tarafından satın alınmıştı ve zaten sürdürdüğü gelişimini Google yönetiminde şaha kaldırmıştı. Yazının başında bahsettiğimiz dakikada 24 saatlik video yüklenme oranı bunun kanıtı olsa gerek.

8 Şubat 2012 Saat : 4:24
  Genel

Youtube’da yılan oyunu oynamak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed