Paylaş

Yazılı Ve Sesli Görüntülü Sohbet


Paylaş

Görüntülü sohbet ile yazılı chat arasındaki farklılıkları siz değerli ”Chat” severler biliyorlardır. Fakat bilmeyenler için yine bahsetmek istiyorum. Görüntülü sohbetin özellikleri arasında en çarpıcı olanı sesli konuşma ve müzik çalma çzelligidir. Görüntülü sohbet sitelerine verilen ad ”Sesli chat ve Sesli sohbet” bu iki isim görüntülü sohbetin aslında en çok bilinen simgesi olmuştur. Site içerisinde sesli konuşulup sohbet yapılabildiginden dolayı Sesli Chat olarak akıllara kazınmıştır.

Sesli sohbet Türkiyede ilk yıllarındaki yükselişi yazılın chatin neredeyse bitimine sebep olmuş veya diyebilirizki yazılı chat siteleri kullanıcısını bu Sesli sohbet sitelerine kaptırmıştır. Sesli görüntülü sohbet zaman içerisinde büyük eklemeleri ile gelişmiş ve insanların tarzına göre odalar sunmaya başlamış ve eğlenceli vakit geçiren kullanıcılar istedikleri kendilerine uygun oda seceneklerinide kullanarak dahada sevilmiştir.

Yazılı chat kullanımı ve kullanıcısı azalmış olsa da bu siteler halen hizmet vermekte sesli chat den habersiz olan binlerce onbinlerce olan insan bu siteleri kullanmaktadır. Sesli iletişim oldukça uzun bir süre geçirilen siteler arasında ancak son zamanlarda online oyun popülerlik kazanmıştır. Birçok oyun daha yavaş bir klavye mesajları yazarak sürecine karşıt olarak iletişim kurmak için üstün bir yol olarak sesli sohbet buluyor.

 

 

4 Ekim 2011 Saat : 11:32

Yazılı Ve Sesli Görüntülü Sohbet Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed