Paylaş

Yazılı Chat İle Sesli Chat


Paylaş

Toplumda bulunan her birey farklı ortamlarda bulunmak ve bu ortamlarda farklı kişiler ile tanışmak ister. Yalnızlığın kimseye yakışmadığını düşünürsek bu ihtiyaçta bulunan temel anlamı anlayabiliriz. Gerçek hayatta dahi kimseyle konuşmak istemeyen bir birey sanal âlemde kendisini bulacak sohbetlere katılabilir. Bu hem kendisini geliştirmesine hem de çekingenlik duygularını atmasına sağlayacaktır. Yazılı ve  ortamları kişilerin kendilerini geliştirmelerine imkân tanımaktadır.

Bilginin artık sadece ansiklopedi gibi kaynaklarda olmadığı çağımızda sohbette kısa mesajları çoktan aşmıştır. Uzağı yakın yapan teknolojilerin gelişmesi ile tanıdık veya tanımadık tüm kişiler ile zaman ve mekan kavramını göz önüne almadan konuşabilir arkadaş olabilirsiniz. Genel olarak yazılı chat ile başlayan bu yapı zaman geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe geliştirilmiştir. Daha öncelerde IRC olarak adlandırılan yazılı sohbet yapısı içerisinde kurulan kanallarda binlerce insan karşılarındakini görmeden sadece güvenerek sohbet ediyorlardı. Bunun tabi ki dezavantajları oldu ve çoğumuz bu dezavantajlardan zarar gördü. Şimdi sohbet edilmek istendiğinde sesli ve görüntülü sohbet seçenekleri seçilmektedir. Bu hem karşınızdaki kişiyi görmenizi ve duymanızı sağlarken güven konusunda da kırılmış olan noktaları tamir etme görevini üstlenmiştir.

Sesli chat veya sesli chat toplumsal adı ile sesli sohbet esnasında bilgilerinizin güvenliği sizin vereceğiniz bilgilerle sınırlıdır. Sitemiz içerisinde bilgi koruma imkânımız bulunmasına rağmen sizin kendiniz ile ilgili vereceğiniz bilgileri güvenlik altına alma imkânımız bulunmamaktadır. Bu nedenle sesli veya yazılı sohbet yaparken karşınızdaki kişinin gerçek bir hayatı olduğunu ve bu bilgileri sizin aleyhinizde kullanabileceğini göz önüne almalısınız. Chatevi ve alanında uzman kadrosu bulunan sitemizde sesli odalar içerisinde her ülke ve ilden farklı insanlar olabileceğini kültür çakışmasına girmeden arkadaşlık kurulması gerektiğini tekrar hatırlatırız.

6 Ocak 2012 Saat : 1:21

Yazılı Chat İle Sesli Chat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed