Paylaş

Yavası Hızlandırmak


Paylaş

Birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından sorulan şu yaygın soruyu mu soruyorsunuz: Bilgisayarım neden ağır çalışıyor?. Bilgisayarınızı mağazadan ilk aldığınızda, dizüstü veya masaüstü olsun, optimum performansta çalışır ve onu kullanmaktan memnuniyet duyarsınız.
Ne yazık ki bütün bilgisayar kullanıcıları için geçerli olan şey, yeni programlar ve uygulamalar yüklendikçe kayıt defteri gereğinden fazla yüklenir. Sonuç olarak bir süre sonra bilgisayarın performansı çok fazla düşer ve programların yüklenmesi çok uzun sürmeye başlayınca stresi de beraberinde getirir. Bilgisayarı ilk aldığımızda depar atmak gibiyse, şimdi bir adım ileri, iki adım geri gitmeye benzer.Yavaş çalışan bir bilgisayarın ana nedeni kayıt defteridir. Kayıt defteri, işletim sisteminin her program be uygulama için hayati önemdeki ayarları sakladığı yerdir. Ne var ki kayıt defterine yeni oyunlar ve uygulamalar ekledikçe, eski ve yeni programlar çakışmaya başlar ve dosyalar bozulur.Ondan sonra yavaş işletim sistemi, dll hataları, mavi ekran, bilgisayarın çökmesi gibi problemler ortaya çıkar. Bilgisayarınızı camdan aşağı atmadan önce bu sinir bozucu sorunlarla uğraşmanın zamanı geldi.Kayıt defterini kendiniz onarmayı deneyebilirsiniz, ama ne yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer yanlış dosyaları silerseniz, bozuk bir bilgisayar ve onla bağlantılı olarak bilgisayarcıya vereceğiniz yüklü miktarda ücretle karşılaşabilirsiniz. Kayıt defterini kendiniz onarmayı deneyebilirsiniz, ama ne yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer yanlış dosyaları silerseniz, bozuk bir bilgisayar ve onla bağlantılı olarak bilgisayarcıya vereceğiniz yüklü miktarda ücretle karşılaşabilirsiniz.
En hızlı ve en güvenli yol, ücretsiz bir tarama yaptırmak veya en iyi kayıt defteri temizleyicilerinden birini indirmektir. Sizin sorunları onaylamanıza ve yazılımı denemeniz için izin verecektir. Kayıt defteri temizleyicisi için bir bilgisayar uzmanı olmanız gerektiğini düşünmeyin. En iyi programların kullanımı basittir ve 15 dakika kadar bir süre içinde birkaç tıklamayla yeni gibi çalışan bir bilgisayara sahip olabilirsiniz. Neden olmasın kı ??

17 Eylül 2012 Saat : 6:00
  Chat- Genel

Yavası Hızlandırmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed