Paylaş

WordPress yorumlar kısmından site adresi kımını kaldırma


  • Anasayfa
  • WordPress yorumlar kısmından site adresi kımını kaldırma
Paylaş

Arkdaşlar Wp sistemi kullanıyorsanız bazı sitelerde Adınız : Mail Adresiniz : Varsa Siteniz : Gibi yorum kısmından önce bilgiler girilmesini isteniyordur. Bu standart olarak wp kurulumunda olan bir durumdur bazı sitelerde ise bunlar göremeyebilir yada sadece Adını: Mail Adresiniz: kısmını görürsünüz ve Siteniz kısmı yoktur. Bu Kaldırma ve ekleme işlemleri nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Admin panelimizden görünüm kısmına girip oradan da Editör kısmını Seçmeniz gerekmektedir Daha sonra açılan sayfada sağ tarafda comments.php yi bulup onun içine girin girdiğiniz zaman alt kısımlarda sırası ile şunlar olması lazım .

<label for=”author”>

<label for=”email”>

<label for=”site”>

Mantık yürütecek olursak label for ile başlayan kısımları bulmanız gerektiğini anlamış olmanız lazım buradaki istemediğiniz kısımı kaldırmanız yeterli olacaktır.

Örnek :

<p><label for=”email”>E-mail Adresiniz (Yayınlanmıcaktır)<?php if ($req) _e(‘ (Varsa ?)’); ?></label></p>

Label ile başlayan </label> ile biten kısmı kaldırarak yorumlar kısmında E-mail adresi kısmını kaldırmış olduk aynı şekilde sizde site yada isim kısmını kaldırabilirsiniz. İşlemleri yapmadan önce bir yedek almanız da fayda var.

Not: Düzenlemeyi yaptıktan sonra Dosyayı Güncelle butonu na basmanız gerekmektedir eğer bu yazı sizde aktif değilse hostinginizden comments.php dosyasını Chmod ayarını 777 yapmanız gerekmektedir.

5 Aralık 2010 Saat : 12:51
  Genel

WordPress yorumlar kısmından site adresi kımını kaldırma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed