Paylaş

Windows XP’de Windows Sohbet’i kullanma

Etiketler:

Paylaş

Windows chat bilgisayarınızda başka bir bilgisayardaki bir kullanıcıyla iletişim kurmak için kullanabilirsiniz. Her iki bilgisayarın da aynı ağa (örneğin, bir yerel ağ  veya ınternet gibi) bağlanmalıdır. Ayrıca, her bilgisayar, aynı iletişim kuralı, TCP/IP gibi çalışmalıdır.

Chat etkileşimlidir. Yanıt iletileri, diğer kişi, türleri gibi bakın. Sohbet penceresi iki bölmeye ayrılır: bir gönderdiğiniz iletileri ve diğer aldığınız iletileri alır.

Varsayılan olarak, chat ortağınızın söylediklerini görüntüleyen bölme arka plan rengi ve chat ortağınızın seçmiş olduğu yazı tipini kullanır. Sohbet ortağınızın konuşma aynı arka plan rengini ve yazı, kullanmakta olduğunuz Seçenekler menüsünde Tercihler ‘ i tıklatarak ve sonra da Kendi yazı tipini kullan’ı tıklatarak tıklatarak görüntüleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.

9 Nisan 2011 Saat : 1:05

Windows XP’de Windows Sohbet’i kullanma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed