Paylaş

Windows Live Messenger 2011 Özellikleri


Paylaş

Özellikle zararlı solucan (kendi kendini üreten bilgisayar virüsü) şu anda Windows Live Messenger 2011 de dahil olmak üzere, dünyanın en büyük anlık mesajlaşma ve sosyal ağlar pek çok kendisini yaymaya çalışıyor. Biz, çok müşterilerimize korunması konusunda ciddi konum ilerlemeyi durdurmak yardımcı olmak için birçok yollar devam ediyor. Solucan bilgisayar zaten bulaşmış bir kişi ile bir sohbet oturumu içine bir bağlantı ekleyerek yayılır. Tıkladığında bağlantı, bir tarayıcı açılır, alıcının bilgisayarında siteleri solucan ve sonra bu işlemi tekrarlar.

Normalde, Messenger konuşma bir web adresi gördüğünde otomatik olarak bir web tarayıcısı açılır, tıklandığında bir köprü haline getirilir. Bu özelliği çok kolay kötü niyetli solucan bilmeden ve linke tıklayarak zararlı yazılım içeren bir web sitesine gönderilerek bilgisayarınızda yüklü olması için yapar. Biz bu suç faaliyeti durdurmak için endüstri uzmanları ve kolluk kuvvetleri ile etkin bir çalışma, size korunmasına yardımcı olmak üzere birkaç faaliyet takip konum.

En önemlisi, biz geçici olarak Windows Live Messenger 2011 ile IM konuşmaları gönderilen web adresleri için etkin köprüler kapalı ettik. Eğer güvenli olması için biliyorsanız, ama yine de bir web adresi kopyalamak ve bir tarayıcı penceresi yapıştırabilirsiniz mümkün olacaktır Messenger 2009 tarihinden itibaren etkin köprüler kaldırarak, biz istemeden bu solucanı yayılmasını durdurma yönünde önemli bir adım alıyorsun.

Şimdi bugünden itibaren, Messenger 2010 yılında aktif link bloke ettik Çünkü bazı müşteriler de bazı özellikler mevcut olmayabilir onları ikaz Messenger ana penceresinde bir bildirim görebilirsiniz.

1 Nisan 2011 Saat : 11:04

Windows Live Messenger 2011 Özellikleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed