Paylaş

Van’da Deprem Son Durum


Paylaş

Van’da Dün yaşanan depremin boyutları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı ölü ve yaralı sayısı giderek artıyor. Akşam saatlerinde 100 civarında olan ölü sayısı bugün sabahın erken saatlerinde alınan en son bilgiye göre 217 ölü oldugu belirtildi yaralı sayısı 1090 oldugu söyleniyor. Diger yandan kurtarma ekiplerinin gece boyu aralıksız sürdürdükleri kurtarma çalışmaları hala devam etmekte mucize kurtuluşlar yaşanıyor. Göcük altından yaralı kurtarılanlar bölgede azda olsa moralleri yükseltiyor.

Dünya’nın tüm haber kanallarında birinci günden olarak verilen van depremi için tüm Dünya ülkelerinden yardım talepleri geliyor. Yunanistan, israil gibi ilişkilerimizin iyi olmadığı ülkeler van da yaşanan deprem felaketinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ve gereken yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtiyorlar.

Amerika’dan Türkiye’ye  Van Gölü’nde su taşması olabileceğini ileri sürdü. Bu konuda Türk yetkilileri uyarıyorlar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”DAP” adlı özel uçak ile saat 19.44′te Van’a gitti ve deprem kurtarma çalışmalarını yakından takip ediyor.

Vatandaşların verdiği bilgiye göre Erçek beldesi, Çomaklı köyü, Hıdır köyü, Kasımoğlu köyü, Topaktaş köyü, Yalınağaç köyü, elekli köyü, Yaylıyaka köyü, Sarmaç köyü, Seyrantepe köyü, Abdulgazi Mahallesi bunlarda toplam 5 hane böyle bir yıkık bina olarak olduğu belirtiliyor.

24 Ekim 2011 Saat : 8:48

Van’da Deprem Son Durum Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed