Paylaş

Teknoloji Ve Chat Siteleri


Paylaş

Dünya’da büyük bir gelişime sahne olan büyük gelişimlerden birisi şüphesiz internet gelişimidir.Bu gelişim ve değişim insanları çok değişik ugraşlara yönlendirmektedir. İntenet değişimi insanlar açısından bir çeşit olaylar,durumlar ya da davranışların değiştigini görmek mümkün. Mesela 1995 yıllarında bundan  bilgisayar insanlanlar tarafından çokda önemsenen birşey değildi yıllar geçtikce teknolojinin vermiş oldugu kolaylıklar artık bilgisayar kullanımının vaz geçilmez bir gerek olduğunu anlamışlardır.

Diğer bir yandan aynı şekilde cep telefonları da ilk çıktığı yıllarda hem fiyat açısından bakıldığında hemde gerçekden cep telefonu almak çok mantıklımı diye insanlar düşünürlerdi şimdi ise okula giden çocuklarımızda daha cep telefonu bulunmakta ve böylece sevdiklerimizden her an haberdar olabiliyoruz.

Dünya’da bütün insanların artık bilgisayar olsun cep telefonu olsun kullanmaları bu elektronik araçların ne kadar gerekli olduğunu anlamışlardır.Gelişen büyüyen teknoloji ve biliminin bu kadar devasa olabileceğini belkide o yıllarda tahmin edemezdik. Bilgisayar gelişince ve her alanda kullanılmaya başlayınca artık anlıyoruzki teknoloji hayatımızın bir parçası haline geldi ve olmazsa olmaz bir görümü yansıtmaktadır. İnsanların normal yaşantılarında sürdürdükleri etkinlikleri ya da işlevleri görüyoruzki artık daha çok sanal ortamda devam ettirmekteyiz.

Bilgisayarlar evimize işyerlerimize girdi cep telefonları ceplerimize girdi insanlar artık neredeyse tüm işlerini bu arçlar üzerinden yapar hale geldi. Mesela bir örnek artık bankalar bile elimizin altına geldi faturanızı daha internet üzerinden banka hesabınıza girerek kolaylıkla ödeyebiliyorsunuz.

Teknoloji’nin getirdiği değişim sadece bunula sınırlı değil tabiki gençler internet kullanarak  kendilerine bir eş dahi bulabliyorlar. Bu konu için özellikle ”chat odaları” önemli ölçüde bir rol oynamaktadır. Chat siteleri kullanılarak arkadaş bulmak için hazırlanan sohbet siteleri insanların internetde sanal ortamda dostluk halkası büyük anlamda destek olmaktadır. Bilgisayar sayesinde insanlar daha önce hiç tanımadıkları ve farklı şehirlerde yaşayan insanlar ile arkadaş oluyor.

Türkiye’de Sesli chat odaları büyük ilginin duyuldugu siteler olmakla birlikde güzel dostluk, arkadaşlıkların kurulmasında en büyük öneme sapi sitelerdir. Chat kullanıcılar duygusal ilişkilerini sanal alemde sürdürerek hem eğleniyorlar hemde büyük zevk alıyorlar. İşi dahada büyülten kişiler Sanal alemde aşık olabilecekleri, evlenecekleri insanların tanıma fırsatını buluyorlar.

27 Ekim 2011 Saat : 7:25

Teknoloji Ve Chat Siteleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed