Paylaş

Sunucu Hizmetleri Ve Sohbet Odaları


Paylaş

Kullanıcıların makul bir izin vermek için sınıf özel bir sipariş tutulacaktır IRC ağı içinde (operatörler) ağ üzerinde işlevlerini yerine genel bakım için izin verilmiyor. ‘Bir verilen yetkileri de tehlikeli’ olarak kabul operatör olabilir, bunlar gereklidir yine de sık sık. Operatörler gerektiği gibi sunucular reconnecting ve gibi kesme ÖNERİ görevleri edebilir ağ temel gerçekleştirmek. gerek bu da tanıma, protokol işlevleri tartışılmıştır gibi yerine burada sağlar edebilmek için sadece operatörler. Bkz. bölüm tartışmalı güç operatörlerin daha bir örneğin, ‘kuvvet’ şebeke tarafından kaldırmak yeteneği olan bir kullanıcı bağlı, operatörler sunucu ve istemci herhangi bir bağlantısı arasında olan mümkün yakın. yararları ve yok olan yakın suistimal gerekçesi ile oldukça hassas beri bunun için hem can sıkıcı ve yıkıcı. eylem türü bu ayrıntıları hakkında daha fazla için.

Her hizmet adı sunucusu bir kullanıcı adı ve bir isim oluşan hizmet bir olan seçkin diğer servisleri tarafından. kullanıcılar için olduğu gibi, takma karakterler (9) dokuz bir maksimum uzunluğu. (Bkz. protokol dilbilgisi kuralları bölüm 2.3.1 ve mayıs ne) takma bir kullanılabilir olmayabilir.

Özel karakter kümesi belirtilir. Protokol bir sekizli oluşturan, sekiz (8) bit oluşan kodları bir dizi dayanmaktadır. Her mesaj bu sekizli herhangi bir sayı oluşabilir, ancak bazı sekizli değerleri mesaj sınırlayıcı olarak hareket kontrol kodları için kullanılır. Ne olursa olsun 8 bitlik bir protokol olma, ayraçlar ve anahtar kelimeleri protokol  terminal ve bir telnet bağlantısı çoğunlukla faydalıdır gibi vardır. IRC’nin İskandinav kökenli olması nedeniyle, karakterleri sırasıyla karakter küçük harf karşılıkları olarak kabul edilir. Bu iki takma ya da kanal isimleri denklik belirlenmesinde kritik bir konudur.

Sunucuları ve istemcileri cevap veremez üreten bir göndermek veya her, diğer mesajları. tavsiye istemci belirtilmedi ama bu olması gerektiği gibi cevap bekliyoruz beklemek sonsuza kadar doğanın aslında asenkron cevap için; bir iletişim sunucudan sunucuya ve sunucudan istemciye, bölümler daha sonra geçerli bir komut açıklandığı gibi bir mesaj içeriyorsa. Her IRC mesaj parçalar ana üç olabilir oluşmaktadır kadar: komut (isteğe bağlı) öneki ve komut parametreleri (maksimum onbeş. Önek, komuta ve tüm parametreler. Her biri) boşluk karakteri  vardır ayrılmış bir

3 Haziran 2011 Saat : 6:46
  Chat

Sunucu Hizmetleri Ve Sohbet Odaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed