Paylaş

Soru şeklinde geçen hikaye


Paylaş

Bir kızı şeyler onun için çok zor olan hayatı ve hakkında babasına şikayet etti. O, o bunu yapacak ne kadar bilmiyordum ve vazgeçmek istedim. O bütün savaş ve mücadele yorgundu. Bu, iki doğacak bir problem çözme gibi olsa görünüyordu.

Babası, (bir şef) mutfağa götürdü. O su ile üç kap dolu ve yüksek ateş her yerleştirilir. Yakında kaplar bir raddeye geldi.

Bir yılında, havuç yerleştirilir ikinci yılında, yumurta yerleştirilir ve o zemin kahve çekirdekleri yerleştirilen son.

Onları oturup kaynatın bir kelime etmeden sağlar. Kızı merakla ne yaptığını merak ederek bekledi. Yaklaşık yirmi dakika yılında brülör kapatılır.
O havuç dışarı avlanır ve bir kase içinde yerleştirdi. O yumurta çıkardı ve onları bir kaseye yerleştirilir. Sonra kahve dışarı ladled ve bir fincan içine döktü. dönerek onu sordu. “Sevgilim, ne görüyorsun?” Havuç, yumurta ve kahve “diye yanıtladı. Onun yakınlaştırmıştır ve havuç hissetmek istedi. O yaptı ve yumuşak olduğunu kaydetti. O da bir yumurta almak ve kırmak onu sordum. kabuk çekerek sonra, haşlanmış yumurta gözlendi. Nihayet, o kahvenizi yudumlarken istedi. o zengin aroma tadı olarak Gülümsedi.
O alçakgönüllü sordu. “Ne Baba demek?”

Onlardan her kaynar su, aynı sıkıntının karşı karşıya olduğunu açıkladı, ancak her farklı tepki gösterdi. Havuç, sert, güçlü gitti ve amansız. Ama kaynar suya tabi tutulduktan sonra, onlar yumuşatılmış ve zayıf oldu.
Yumurta kırılgan olmuştu. Onun ince dış kabuğu da sıvı iç koruma vardı. Ama kaynar suyun içinden oturduktan sonra, iç sertleştirilmiş oldu.
Ancak, öğütülmüş kahve çekirdekleri benzersiz edildi. onlar kaynar su vardı sonra, su değişmişti. “Hangi” diye kızını istedi. “Sıkıntı kapınızı çalıyor zaman, nasıl cevap vereceksiniz? Bir havuç, mısınız bir yumurta, ya da bir kahve çekirdeği? Peki ya sen? Eğer çok zor görünüyor havuç mu ama ağrı ve yapacaksan yap ve yumuşak olur ve gücünü kaybetmek sıkıntı ile?

Eğer yumurta, mısınız hangi bir değişken kalp ile başlıyor? ama, bir sıvı ruh Were zor zamanlarda sonra, sertleştirilmiş ve sert hale gelmiştir. Kabuk, aynı görünüyor ama sert bir ruh ve kalp ile sert nelerdir? Ya ve size kahve çekirdeği gibi? Fasulye sıcak su, ağrı getiriyor şey değişir. suyun ulaştığı zaman sadece daha lezzetli, tepe sıcaklığı, şeyler onların en kötü olduğunda, fasulye gibi iseniz, daha iyi ve şeyler etrafında daha iyi yapmak.

İnsanlar hakkında konuşmak, senin Rabbin artırmak için övgü mi? Zaman saat karanlık ve denemeler onların en büyük vardır, sizin ibadet başka bir seviyeye yükseltmek mi? Nasıl sıkıntı ne yapmalıyım?

4 Nisan 2011 Saat : 6:44

Soru şeklinde geçen hikaye Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed