Paylaş

Sohbet Gözlemcileri Ve Gazeticiler


Paylaş
İnternet üzerinden iletişim Bu gizli dinleme ile benzerlik göstermektedir”. “Adı verilen gizli bir davranış ile kişinin akranları tarafından gizlice izlenmesi, ya da belki hiç içeri uğramadan düzenli olarak radyo programları konuşma dinleme olabilir
İnternet gözlemci genellikle oda ve forumlarda sohbet veya mesaj gönderme az veya hiç niyet ile e-posta listeleri ve haber gruplarına katılmak için oturum, onun yerine başkalarının iletişim okumayı tercih ederim.
Radyo Yeni Üye bu arama olanların telefon numaralarını göremiyorum ise ancak, çevrimiçi Yeni Üye genellikle e-posta adresleri ve bir mesaj gönderir ya da bir tartışma katılan herkesin ekran adları erişimi vardır.
Başka bir aboneden bir haber ya da e-posta iletisi kopyalama ve etkili diğer kullanıcıların milyonlarca özgün gönderenin e-posta adresi kullanılabilir hale getirmek, İnternet çevresinde yayılan bir Yeni Üye önlemek için hiçbir şey yoktur. Aynı şekilde, sınırlı sohbet odalarında ve forumlarda gözlemci da mesajları kaydetmek ve net etrafında onları dolaşmaya mümkün olabilir.
Bazı etik sorular sormanız yok ama gizlenen, önlemek neredeyse imkansız. Örneğin, gazeteciler, akademisyenler ya da halkla ilişkiler uzmanları sohbet odalarında gizlenen tarafından bilgi toplamak gerekir? Eğer öyleyse, diğer katılımcıların gizlilik açısından sorumlulukları nelerdir?
Gazeteciler doğru kendilerini tanımlamak ve bir chat odasına girerek ya da bir mesaj panosu oturum üzerine kendi amaçları devlet mi? O kendini tanımlayan önce bir süre için pusuda için Tamam mı? Bir sohbet odasında yayınlanan bir mesajda alıntı için Tamam mı?
Doğal olarak, uygun online davranış ne olduğu hakkında görüş farklılıkları olacaktır. Birçok sohbet odaları, e-posta listeleri ve diğer Internet toplulukları kullanıcılarının uymaları beklenir ki görgü genel kuralları vardır. Online araştırma yapan gazeteciler bir chat odası katılma veya e-posta listesi için kayıt önce bu kuralları gözden geçirmek yararlı olabilir.
Aynı zamanda kendini yanlış uygulaması bilgi toplama genellikle önerilmez ise dikkati çekiyor. Örneğin, etik Chatev kodu şöyle der: “Gazeteciler … geleneksel açık yöntemlerle halka bilgi hayati vermez dışında bilgi toplama gizli ya da diğer gizli yöntemler kaçınmalısınız bu yöntemlerin kullanımı bir parçası olarak açıklanmalıdır. hikaye.”
Gazetecilere “özel insan gücü, etkisi veya yardım isteyin kamu görevlileri ve diğerlerine göre kendileri hakkında bilgi kontrol etmek için daha fazla hakkına sahip olduklarını tanımayı hatırlatır.”
Akademik araştırmacılar için geleneksel etik standartların biraz benzer. Chatevleri ve etnografik çalışmalar yapıyor diğerleri güçlü sahte beyanlarla konularda gözlem konusunda uyarılmaktadır.
28 Haziran 2011 Saat : 2:43

Sohbet Gözlemcileri Ve Gazeticiler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed