Paylaş

Sesli ve görüntülü sohbet yapmak için


Paylaş

IRC, mIRC, icq ve MSN ile giderek gelişme gösteren chat yapma programları, günümüzde yerini sesli chat sitelerine bırakmıştır. Çeşitli ek yazılımlar aracılığıyla diğer programların aksine karşı tarafla kameralı ve sesli görüşme imkanı sağlayarak klavyeyi daha az kullandıran, uzaklıklar arasındaki mesafeyi en aza indirgeyen chat siteleri oldukça revaçta doğrusu. Bu sitelerden birisi, belki de en iyisi olarak sizlere chatevi.com adresi üzerinden hizmet vermeye sağladığımızı hatırlattıktan sonra; neden chat yapma ihtiyacı duyduğumuza kısaca değinelim.

Sürekli yeni insanlarla tanışma ihtiyacı duymak, canımız sıkıldığında veya moralimiz bozulduğunda arkadaşa ihtiyaç duymak insanda doğuştan var olan bir histir. Bu hissi önceleri çeşitli programlarla tatmin etme yoluna gittiğimiz gibi, arkadaşlık siteleri aracılığıyla da bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyorduk. Ancak arkadaş sitelerinin sürekli gold üyelik istemesi, oldukça masraflı olması ve gerçek kullanıcılardan oluşmaması gibi olumsuz neticeler sonucunda insanlar yavaş yavaş sesli chat sitelerine yönelmeye başladılar.

Mesafeleri aradan kaldıran, klavyeyi kullanma zahmetine girmenize gerek kalmadan sınırsızca sohbet edebileceğiniz bu siteler aracılığıyla yepyeni arkadaşlık ve dostluklara yelken açabilmek çok kolay. Yapmanız gereken sadece sitemizin üzerinde bulunan sesli sohbete giriş görseline tıklayarak, açılan penceredeki üye formunu doldurmak. İsterseniz üye formunu doldurmadan misafir olarak giriş yapabileceğiniz gibi, Facebook hesabınızla da sistemimize bağlanabilmeniz mümkün.

Sisteme giriş yaparken belirleyeceğiniz kullanıcı adı, yani rumuz sizin hakkınızda önemli ipuçları taşır. Kendinize has kullanıcı adını seçerken oldukça titiz olmalı ve cinsiyetinizi doğru olarak girmelisiniz. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğiniz gibi, sahte üyelik oluşturduğunuz sebebiyle sistemden bir süreliğine uzaklaştırma alabilirsiniz. Bu gibi olumsuzluklara sebebiyet vermemek için saygı ve sevgi sınırları içerisinde gerçek kimliğinizi kullanarak sohbet odalarımıza giriş yapabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilmek için ilk adımı atmış olabilirsiniz.

26 Ocak 2012 Saat : 9:50
  Chat

Sesli ve görüntülü sohbet yapmak için Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed