Paylaş

Sesli Chat Programları


Paylaş

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz yazılımlar, son dönemde ciddi olarak bir gelişim sürecine girdi ve bununla birlikte teknolojik olanakların artması ile birlikte bilgisayar teknolojileri de büyük gelişme yaşadı. Bu gelişme, insanların hayatlarında son dönemlerin olmazsa olmaz yazılımlarının da ortaya çıkmasına etken rol oynadı ki artık sesli chat programları, bilgisayar üzerinde en çok kullanılan yazılım modelleri arasındaki yerini de amayı başardı.

Genel bağlamda web sitelerinin mantıkları da genel olarak bu program sisteminin kodları ile oluşturulmaktadır. Biliyoruz ki artık web sitelerinin çoğu sesli ve görüntülü chat imkanı sunabiliyor ve Gold üyelik adında oturtulan bir üyelik sistemi ile herşeyi güvenilir hale getiriyor. Aynı zamanda rahat bir şekilde para kazanması da söz konusu oluyor. Tabi ki internet üzerinde yüz binlerce sohbet sistemi var ve hangisinin ne kadar güvenli olduğu konusunda en ufak fikri olmayan insanlar var. Bu yüzden her zaman öncelikli seçenek, kaliteli ve tanınan bilgisayar yazılımlarından yana. Özellikle son dönemlerde bu imkanı sunan ve dünyanın en çok kullanılan yazılımları olarak bilinen Messenger ve Skype, kullanıcılarına muazzam bir imkan sunuyor. Tabi ki bu programlar ile sadece tanıdıklarınız ve adresinize eklediğiniz kişiler ile görüşme yapabilme imkanı sizlere sunuluyor. Web sitelerindeki gibi arkadalar ile tanışarak sesli ya da görüntülü sohbet yapabilmeniz durumu söz konusu değildir. Chat yazılımlarının ulaştığı son noktayı hepimiz biliyoruz. Bununla dolaylı olarak kısa zaman içerisinde yaşanan gelişmelere şaşırmamak olanaksız.

Skype, genel olarak sesli görüşmeler için profesyonelleştirilmiş bir yazılımdır. Messenger ise ikisi içinde son derece önemli bir yazılımdır ve Microsoft firmasının dünyaya armağan ettiği en büyük olanaklardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.

12 Ocak 2012 Saat : 10:47

“Sesli Chat Programları” için 2 Yorum

  1. gül şiroğlu diyor ki:

    düşlerimdeki hayal

  2. gülşiroğlu diyor ki:

    hayalımdeki düşler

Sesli Chat Programları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed