Paylaş

Özgürlük Ve Özgürlüğün Önemi !


Paylaş

Özgürlük nedir ? Daha doğrusu özgürlüğün adı tam olarak ne ? Özgürlük ; istediğin ve istediğimiz  her şeyi kendi kafamızca ne şekilde doğru olduğuna karar verdiğimiz şekilde işlerimize, hayatımıza yön vermektir. Özgürlük kadar ferahlatıcı, rahatlatıcı bir cümle hayat stili yoktur. Özgürlüğümüze bir simge koymamız gerekiyorsa uçsuz bucaksız denizlerimizi okyanuslarımızı göz önüne getirelim.

okyanusların ucu bucağı yok sanar herkez ama aslında vardır elbet bir köşesi karaya bakar her su topluluğunun. Özgürlükte böyledir aslında, gideceğin yeri bilmeden gitmek herşeyi sınırsızca yapmak istersin yapmak için çaba emek harcarsın. Sonunda yapacağın için herşeyin hazırdır yapmak için yeltenirsin ve bütün gücünle atılırsın özgürlük denen yoluna. Gidersin gidersin gidersin , geçirdiğin her gün, her ay , her sene sana o kadar anlamlı ve göz alıcı gelir ki bu özgürlük denen yol hiç bitmesin isteriz. Zamanlar ilerledikçe ilerler tam okyanusun ortasındayken yorulursun, tıkanırsın, gücün tükenmeye başlar . Bakarsın ki yaş iyice geçmiş işte o zmam bir kara ararsın bir ada ararsın kendine çıkıp dinlenmek için, oturup bundan sonra ne yapacağını düşünmek için, sonra karar verirsin ki artık yeter dersin. Deniz yani özgürlüğe tekrar atılmak için oturur bir kere daha düşünürsün.  Özgürlük önemlidir ama herşeyin tadında bırakılması gerekiyor, yaş geçtikçe insanın olgunlugu artıyor ve insan artık özgürlük yeter deyip çoluğa cocuğa karışıp aieleye karışıp bir zaman sonra her işi ailesiyle yapmak ister.  Okyanustan çıkarsın ve dinlenmek için geldiğin adada kendine yorulmuş bitkin bir vaziyette başka bir yaşam stili seçersin. Seçtiğin yaşam stili sana uygun olan hayat ise bir dağa doğar ve hayatına devam eder.

Özgürlük vesilesyle insan doğar , yaşar , dinlenme sürecinde tekrar doğar ve mutluluk evresini hayatında iki katında yaşar. özgürlük tercih meselesidir. Herkezin bu duyguyu tadması yaşaması herkez için yemiş ve doymuş psıkolojısıdır.

1 Temmuz 2012 Saat : 2:55
  Genel

Özgürlük Ve Özgürlüğün Önemi ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed