Paylaş

Ötv İndirimi


Paylaş

Son zamlardan sigara gibi bir çok ürüne zam geldi şimdi de söylentilere göre bir indirim söz konusu yani ötv indirimi ile bir çok ürün fiyatı düşürülebileceği söyleniyor. Sigaradaki ÖTV oranı düşürüldü. Daha önce sigarada yüzde 69′a çıkarılan ÖTV oranı, bugün (26 ekim 2011) yapılan yeni düzenleme ile birlikte %65′e indirildi. ÖTV oranının düşürülmesi ile birlikte sigara fiyatlarının sigara üreticileri tarafından yeniden düzenlenmesi bekleniyor.

En son 17 Ekim 2011 tarihinde sigaraya yapılan zam ile birlikte zamlı sigara fiyatlarını paylaşmıştık. Sigarada yeni yapılan ÖTV indirimi nedeniyle sigara fiyatları düşecek mi ? düşecekse fiyatların ne kadar olacağı merak  edilen konu, sigara kullanıcıları şu an yüksek fiyatlardan mı sigara satın alıyor herkesin merak konusu oldu.

Daha önce genel yaşanan problem, ÖTV zammı sonrası zamlı fiyatlar açıklanmadığı için bazı sigara satıcıları zam gelmemesine rağmen sigarayı zamlı olarak satmışlardı. Şimdi de indirim oranı henüz açıklanmasa bile indirimli mi satılacak mı sigara diye merak ediyor kullanıcıları.

Sigara üreticilerini biran evvel indirim yapıp yapmayacağı hususunda açıklamada bulunmaya davet ediyoruz bu vesile ile. Çünkü sigara satıcıları ve kullanıcılarını tekrardan karşı karşıya getirme potansiyaline sahip bu belirsiz sigara fiyatları durumu.

 

27 Ekim 2011 Saat : 12:31
  Genel

Ötv İndirimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed