Paylaş

Öğrenci Sohbet Odası


Paylaş

Bir sohbet odasında ama kağıt (veya bilgisayar) üzerinde bazı sorular hazırlamak için gidiyoruz ilk sınıftaki diğer öğrencilerle görüşme olacak öğrencilere anlatın. Bunun için yaklaşık dört kişilik gruplar halinde öğrenciler koyun ve bunlarla ilgili altı soru ile gelip almaya çalışın. onların dilbilgisi doğrudur ama onlara yardım almadan kendi kelime ve imla sorgulara cevap aramaya teşvik yapmayın. Bu onları daha bağımsız olması için yardımcı olacaktır.

Büyük sınıfları bir dizi odalar vardır sohbet emin olmak gerekir. bunları nasıl tahsis ve birbirlerine soru ve cevapları yazın sormak chat odasına girmek için öğrencilerin söyle. Onları başka bir talimat vermeyin – sadece onları deneyelim.

1. Sınıf odalar çalışmak sohbet nasıl göstermek için iki bilgisayar kullanın – Öğrencilerin henüz bunları kullanmaya başlamak izin vermeyin. ve bir bilgisayar üzerinde bir öğrenci bir yanıt yazın bir mesajım var yazın. Eğer sınıfa bilgisayar ekranı göstermek için bir projektör kullanarak bu iyi çalışacaktır.

2. Öğrencilerin küçük gruplar ister aşağıdaki tartışma dışarı verin. Tartışma alt kademe öğrencileri ile sınırlı olabilir ama öyle bir dil öğrenme aracı olarak sohbet yararları düşünerek onları almak gerekir.

3. Şimdi öğrenci chat odası ve denemek girmek için tam zamanı. sınıfın önünde Model prosedürün ardından öğrencilerin çift bilgisayarlara gidip kendileri için deneyin öneririz. size (bir kullanıcı adı yazın ve profil, odaya girerken bir mesaj göndermek, oda çıkış) yaptığı gibi tüm temel fonksiyonlarını öğrenmek emin olun. sadece keşfetmek onlara izin – bunları yapmak için özel bir görev vermeyin. Eğer kendi ana dilinde mesajlar göndererek onlar uygulama bulabilirsiniz.

5. Yani herkes kendi kullanıcı adı ve detayları doldurmak için odaya girerken, bir mesaj göndermek, diğer mesajları okumak ve odadan, bilgisayar terk etmek ve kendi özgün koltuklara geri gelip öğrencilere sormak şans olmuştur.

6. yeni kelimeler üzerinde toplayınız öğrencilerin karşılaşmış olabilirsiniz ki. Bu seçtiğiniz sohbet odası bağlıdır ama şunlar olabilir: Profil, posta, üye, görmezden, fısıltı, kullanıcı, ayrıntılar. Eşleşen bir egzersiz ya da gelecek sefer yardım edecek sohbet odası ya da başka bir şey bir resim – Bir sadaka hazırlamak isteyebilirsiniz.

6 Mayıs 2011 Saat : 8:23

Öğrenci Sohbet Odası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed