Paylaş

MUTLULUĞUN SIRLARI!.MUTLULUK ASLINDA İNSANIN KENDİ ELİNDE.!!


Paylaş

Mutluluk uçan bir balon gibi,kimisi yakalıyor,kimisi avuçlarından uçurup kaybediyor.Mutluluk yanaklarımız da bir sır gibi,bazen gülümsyerek çıkıyor ,bazen saklanıyor.

Mutluluk aslında insanın kendi elinde,küçük şeylerden,basit sevinçlerden mutlu olmasını bilen,gülümsemeyi seven herşeyden de mutlu olabilir.

Tıpkı çocuklar gibi: Küçücük bir öpşümüze,ilgimize,ufacık bir ödüle bile nasıl mutlu oluyorlar.Sanki, tüm Dünyayı onlar ele geçirmiş gibi!!. Keşke bir çocuk kalbi gibi masum ve saf bir kalbe sahip olsak,olsakta insanları önce kim olursa olsun,ne olursa olsun sevebilsek,kötülük beslemeden,kin olmadan,herşeye olumlu bakabilsek.Sadece masumca ve tertemiz duygularla!.Bu şekilde düşünen,gören her insan insanları sever,insanları sevende her an mutlu olur.Çünkü hırsdan,kinden,nefretten,intikamdan,inattan uzak olur.Sadece sever ve sevmek için,sevilmek için uğraşır.

İnsan olumlu düşünmeyi öğrenirse,poitif olursa; sevinçte,mutlulukta kendiliğinden varolur.Ne var sanki; üçgünlük Dünya da kötü olacak,negatif olacak?.Mutsuz,huzursuz,geçimsiz olanlar; kendilerine kıyarlar aslında.Karşımızda ki insanlara gülümseyerek de mutlu olabiliriz.Sadaka vererek,yardıma muhtaç olanlara yardım ederekte mutlu olabiliriz.Bazen, başkalarına faydalı olduğumuz da,iyi bir insan olduğumuz da vijdanımız da bize huzur verir.Hırs ve intikam da bir mutuzluk alametidir.Hırsl insanlar hırslarından karşılarındakine yalnızca zarar ve acı verirler.Bu nedenle de; hem kendilerini,hemde etrafındakileri huzursuz ve mutsuz ederler.

Saygı,sevgi,iyilik ve Dine bağlılık,İnanç kuvveti de huzurun alametidir.Seviyorsanız, sevilirsiniz,Sayıyorsanız, sayılırsınız,Huzur veriyorsanız ,huzurlu olursunuz.Herşey eliniz de:Hayata hep güzel yanlarından,iy taraflarından bakın! Acıya,kedere  boyun eğmeyin.İnsan, ölüme bile katlanıyor,tahammül ediyorsa ; ozaman mutsuz olmamak için,şu üçgünlük Dünya da hiç bir şey yoktur.

Kendinize hergünü sevinç ve mutluluk günü ilan edin.Adeta acılarla,gamlarla yoğrulun ama yüzünüz hiç asılmasın.Çünkü, şükretmek için ,çok önemli bir sebebiniz var.O da hala yaşıyor olmanız,hayatta olmanızdır.Bundan daha büyük ,hangi sevinç olabilir ki?

2 Mart 2011 Saat : 9:14

MUTLULUĞUN SIRLARI!.MUTLULUK ASLINDA İNSANIN KENDİ ELİNDE.!! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed