Paylaş

Metin Text Chat


Paylaş

Yazılı chat odaları Türkiyede olduğu gibi artık dünyada da popilerliğini yitirmeye başlamış yerini kameralı chat sesli sohbet sitelerine bırakmış bu daha önceden fark eden bir çok yazılı chat hizmeti veren siteler sesli ve kameralı chat sitesine dönüşmüşlerdir.

Senkron metin iletişim ortamı iletişim işyeri değerli hale tanınan bir. metin grup Araştırmaları tutarsızlık etkileşimsel yol sohbet olabilir özeliği göstermektedir ki, henüz diğer işyerleri var benimsenmiştir bunu göstermiştir. Biz değiştirmek, çevirmek alarak konuları etkileşimleri dikkate alınarak birden onların yönetmek konu ve katılımcılar gösteren adres, sohbet transkript metin analitik inceleme detaylı bir göz çelişki bu bariz. Biz operasyon alma sisteminde ortaya çevirmek uygulamaları rutin meydana gelen bu orta, katılımcılar ile etkileşimi yönetmek tutarlı ve yaratmak için kullanır. Bu etkileşimler kullanıcıların sistemleri metin sohbet yeniden etkilerini ele almaktır ekstrapole.

Bir çok çalışma anlamı müzakere uyarılacak doğası odaklanarak, L2 edinimi için ağ tabanlı iletişim potansiyel faydaları göstermektedir. Bu çalışmada sohbetlerini bir dizi üzerinden öğrenci ve Japon ana dili arasında yer aldı ve güçlükler kategorize çalıştı anlam müzakere inceledi. Veri gösterdi birbirlerini gerçekten özel bir iletişim görevler verildi bile öğrenciler arasında anlam müzakere tetikledi anlamakta zorluk. , Yeni sözcük, sözcüğün yanlış, telaffuz hatası, gramer hatası, uygunsuz segmentasyon tanınması cümle, ani konuyu değiştirmek, yavaş tepki kısaltılmış ve inter: söylem analizi yöntemleri kullanarak, müzakerelerin zorlukların nedenleri göre dokuz kategorilere ayrılır edildi -kültürel iletişim boşluğu. müzakere bu kategorilerden muayene sayesinde, iletişim için çok önemlidir, ancak öğretim ihmal edilmiş ve onlar değil, anadili ile sohbet etmek için fırsat olsaydı öğrencilerin fark olmazdı bazı dil yönleri olduğu bulunmuştur . Bu bulgular ışığında, yazarlar sohbetlerini iyileştirilmesi için bazı sınıf görevleri pedagojik önerilerde bulunmak.

4 Şubat 2011 Saat : 3:49

Metin Text Chat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed