Paylaş

Madde Bağımlısı Tedavisi


Paylaş

Etkili bir madde bağımlılığı tedavi programı bağımlısı hastaların kayıt tedavisi için rehabilitasyon merkezinde tedavi aile içerir biridir. Bağımlısı tedavisinde bir ailenin önemli zarar olamaz. Daha fazla rehabs şimdi aile üyeleri tedavi sürecinin bir parçası olmak için teşvik ediyoruz.

Aile terapileri yaygın uyuşturucu bağımlılığı tedavi merkezleri tarafından sağlanan rehabilitasyon tedavisi ile ilgili çeşitli kılavuz tartışılmıştır. Aile terapisi yöntemi ile ilgili olarak madde bağımlılığı tedavisinin bir parçası olarak kabul edilmiştir. Aile üyeleri veya hasta arasında duygusal bir bağ var kiminle herkesten bağımlısı kişi kurtarma çok önemli bir rol oynayabilir.

Bir bağımlısı aile değerlerini gücü ve onu normal bir hayat kurtarmak ve yol için bir neden bulmanıza yardımcı olabilir. Bu ona, o dünyaya bağımlılığı var neden gerçek nedeni, anlamaya zorlayacak. Sonraki tartışmalardan sonra ailesi ile birlikte, uzmanlar kimyasal bağımlılık hasta üzerinde yapılan ve onun yaşam tarzı ve ilişkileri nasıl etkilediğine dair çok fazla bir etkisi öğrenebilirsiniz. Böylece, aile terapisi, ilaç bağımlılığı önlemede önemli bir rol oynayabilir.

Ancak, aile terapisi çağırarak bağımlılığı tedavi programı uzmanlar hala masum küçük aile üyeleri hakkında dikkatli olmalısınız. Hiçbir durumda bu küçük çocukların herhangi bir tehlike içine yerleştirilmiş olabilir. Uzmanların her türlü fiziksel ya da zihinsel bir tehlike ailenin herkesi korumak için birinci öncelik olmalıdır.

Durumda hasta bir rehabilitasyon tedavi merkezi, sonra bebeği çocukların özel bakıma alınmalı, evli bir kadın olur. Birçok durumda, kadınların çocuklarının velayetini sahip olmak ister ve bu nedenle bu kadınlar, madde bağımlılığı kurtulmak için motive edilebilir.

Ailesinin herhangi bir üyesi bağımlısı olduğunda, daha sonra aileleri yollarla sayısında da etkilenir. Bağımlılığı tedavi programı, bu nedenle ailenin içeren önce her durumda ayrı ayrı düşünmek gerekir. Birkaç tipik durumlarda aşağıdaki gibi olabilir:

1. Bağımlısı bir kişi, daha sonra diğer ortak veya tek başına herhangi bir yaşarsa, hem de ortaklar gerekli yardıma ihtiyacım var. Ancak, diğer kişinin bağımlısı değilse sonra bu sorun ortaya çıkabilir.

2. Sonra hasta bir eş ya da küçük çocuklar ile herhangi bir iş ortağı olması halinde, anne-baba bağımlılığı çocukları da etkileyebilir. Eş ilaç etkisi değilse, o zaman ya da o çocukları korumak olabilir. Ancak eşin de madde bağımlısı olup olmadığını, daha sonra çocuklar üzerindeki etkisi daha da kötü olabilir.

3. Hasta karışık bir aile sadece bir parçası ise, adım ilişki de sorun ve uzmanlardan oluşan özel bir tür pozlar bağımlılığı tedavi programı , farklı bir şekilde adım aile entegre düşünmek zorundayız .

4. Büyümüş çocuklar ile yaşlı hastalarda durumunda yetkililere rapor edilmelidir kötü muamele sorun olabilir.

Bu nedenle, aile terapisi çağırarak ve çok dikkatli bir şekilde devam ederken, uzmanlar, hasta ile aile ilişkileri tespit etmek için çok önemlidir.

16 Ekim 2011 Saat : 4:00

Madde Bağımlısı Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed