Paylaş

Kameralı sohbet, ama nasıl?


Paylaş

Çoğunlukla bilinçli bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği; kimi zaman yeni insanlarla tanışmak ihtiyacını gidermek için, kimi zaman ise vakit geçirmek için ziyaret edilen sesli chat siteleri günümüzde birbirinden farklı platformda hizmet vermeye devam ediyor. İnsanların sesli chat sitelerine gösterdiği rağbeti fark eden kişiler; arz talep kuralları uyarınca yoğun talebi karşılamak için piyasaya birden çok sesli chat sitesini arz ettiler. Görünürde olumlu bir sonuç gibi gözüken, rekabeti tetikleyerek kullanıcıya faydalı site yapımının yaygınlaşmasını doğuran bu olgu; ne yazık ki beraberinde bazı olumsuzlukları da getirdi doğrusu.
Açılan yüzlerce site arasından hangisine gireceğini şaşıran insanlar büyük bir çıkmaza sürüklenirken, tercih edilen yanlış ve kötü niyetli kişiler tarafından üretilen siteleri kullanmaya başlayan insanlar büyük bir süprizle karşılaştılar. Bilgisayarlarına kurdukları yazılımlar yüzünden kişisel bilgileri art niyetli kişilerin eline geçerken, botnet gibi saldırılar esnasında kullanılan zombi bilgisayarlardan herhangi biri konumuna düştüler.
Bu gibi olumsuz sonuçlar yüzünden insanlar sesli chat sitelerine biraz daha temkinli yaklaşmaya başlarken, Facebook sosyal medya siteleri de revaçta olmaya başladı. Ancak bu kötü gidişatı fark eden ve bu duruma bir dur demek için yayın hayatına atılan, yayında olduğu günden beri kullanıcı memnuniyeti politikasından taviz vermemeye gayret gösteren chatevi; tüm bu şüphelere bi son verebiliyor.
Sadece chat yapmak için değil, gündemi takip etmek için de kullanılabilecek bir anasayfaya sahip olan chatevi sınırları içerisinde herhangi bir konuyla ilgili olumlu veya olumsuz görüşünüzü yorum panelini kullanarak belirtebileceğiniz gibi; her sayfada bulunan sesli ve kameralı sohbete giriş görseline tıklayarak anında sesli sohbet panellerimize erişim sağlayabilmeniz de mümkün. Haydi, hemen şimdi panelimize üye olun ve sesli sohbet etmenin tadını çıkartın!

14 Şubat 2012 Saat : 10:18

Kameralı sohbet, ama nasıl? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed