Paylaş

İnternet üzerinden nasıl sohbet edilir?


Paylaş

En temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan “iletişim”, teknolojinin her geçen gün gelişmesi sonucu artık internet aracılığıyla karşılanabilir hale geldi. Günümüzde sevdiklerimizle, dost ve akrabalarımızla iletişim kurmak için Facebook gibi sitelere üye olmak yeterli. Ayrıca MSN Messenger yazılımını bilgisayarımıza indirdiğimizde de, dünyanın dört bir köşesinden insanlarla haberleşebiliyoruz. Fakat Facebook ve MSN gibi iletişim araçlarının bazı olumsuz özellikleri var. Söz gelimi Facebook’a üye olduğunuz zaman kimlik bilgileriniz ve özel hayatınıza dair hemen her bilgiyi başkaları görebilir, art niyetli kişiler tarafından kimliğiniz ve resimlerinizi kullanılabilir. Bunun yanı sıra hesabınızın çalınması ve sizin adınıza paylaşımlar yapılıp mesajlar gönderilmesi de cabası.

Bu sebepten dolayı Facebook kullanırken gizlilik ayarlarına dikkat etmekte oldukça fayda var. Facebook yüzünden giderek yaygınlığını yitiren MSN ise, artık neredeyse sadece iş amaçlı kullanılır hale geldi. Dolayısıyla bu boşluğu fark eden insanlar, farklı mecralarda iletişim kurma ihtiyaçlarını giderme arayışı içerisine girdiler. Siz sevgili ziyaretçiler; işte tam bu noktada kullanıcıların bu isteğini karşılamak için yayın hayatına atılan, gizlilik politikasından taviz vermeyen bir sitede bulunuyorsunuz. Rumuz ve cinsiyet bilgisi haricinde ziyaretçiden hiçbir bilgi istemeyen sitemiz aracılığıyla görüntülü chat, kameralı ve sesli sohbetin keyfine varabilirsiniz.

Speaky Chat programını bilgisayarınıza kurduktan sonra istediğiniz chat odasına giriş yaparak yeni arkadaşlıklar kurabilir, belki de sevgili bile edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra edineceğiniz sitemiz sayesinde edineceğiniz dostluklar da cabası. Sadece klavyeyi değil, mikrofon ve kamerayı da kullanarak sohbet etmenin faydalarını görecek; sitemize çok teşekkür edeceksiniz. Haydi, hemen şimdi en üstteki görsele tıklayarak istediğiniz sohbet odasına giriş yapın, yeni insanlarla tanışın! Unutmadan, karşı tarafla konuşurken saygı sınırlarını aşmamaya ve kırıcı davranmamaya özen göstermelisiniz.

23 Ocak 2012 Saat : 5:21
  Genel

İnternet üzerinden nasıl sohbet edilir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed