Paylaş

İnternet telefonun yerini alacak


Paylaş

İnternet üzerinden sohbet, kameraların gelişmesi ve hayatımıza girmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmaya başladı.
İnsanlar uzak mesafelerden birbirleriyle artık telefonlardan ziyade internet üzerinden görüşmeye başladı. Bu hem daha ekonomik olduğu hem de daha pratik olduğu için tercih ediliyor.
İnternet çok yaygın olmadığı zamanlarda iletişimde telefonların hakimiyeti hala devam ediyordu. Ancak artık internetin neredeyse her eve girmesiyle ve daha da yaygını ev dışında da, her türlü alışveriş merkez, kafe ve restoranlarda dahi kablosuz internet sistemlerinin bulunmasıyla birlikte, internet üzerinden iletişim kurma imkanları arttı.
Bunun yanında mobil cihazların da yaygınlaşması bu sürece katkıda bulunmuştur. İnsanlar laptoplar, tablet pc ve taşınabilir benzer özellikteki bütün cihazlar aracılığıyla internet bağlantısı elde edip birbirleriyle iletişim kurabilmekteler.
İnternetten chat sohbet ve görüntülü ve sesli iletişime geçmenin bir sınırı olmadığı gibi, sınıfsal, yaşla ilgili ve yöresel bir sınırı da bulunmamaktadır.
Her türlü ekonomik sınıftan insanlar, her yaştan insan, her cinsiyetten insan için internet vasıtasıyla iletişim neredeyse en başta gelen iletişim biçimi olmaya başladı.
Sosyal medya da görüntülü ve sesli chat ve sohbet sistemlerinin insanlar arasında yaygınlaşmasını getirdi.
Evlerde ve iş yerlerinde internet bağlantısı olması ve herkesin internet üzerinden iletişim kurması oldukça yaygınlaşmaktadır.
İnternet gerçekten de ucuz bir iletişim aracıdır. Neredeyse ücretsizdir denilebilir.
Evet başta da dediğimiz gibi internet o kadar yaygınlaştı ki, neredeyse ücretsiz olarak her ortamdan insanlar internete bağlanabilmektedir.
Yaş sınırı olmaksızın, herkesin de mobil iletişim araçları olduğu düşünüldüğünde internet üzerinden chat ve görüntülü sohbet yapmak artık bir fenomen haline gelmiştir.
Demek oluyor ki, yakın bir çağda internet üzerinden iletişim artık klasik iletişim araçlarının yerini alacaktır desek yanlış olmayacaktır.

28 Ocak 2012 Saat : 11:20
  Chat

İnternet telefonun yerini alacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed