Paylaş

Hayat Devam Ediyor


Paylaş

Her şeye rağmen hayat devam ediyor diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bazen karamsarlığa bürünürüz amaçsız  veya amaçlı bir şekilde gülmek isteriz ama gülemeyiz, kötü oluruz, soğuruz ve hatta yaşamak istemeyiz. Her insanda olan ve olmaması mümkün olmayan maddelerden bahsediyorum böyle durumlarda aslında şöyle düşünmek lazım, ‘’ Her şeye rağmen hayat devam ediyor’’ .

 Dışarıda gezerken dilencisine, simit satanına, ayakkabı boyacısına, çöpü karıştıran köpeğe, miyav diye inleyen aç kediye denk geliriz, şöyle içtenlikle bakarız işte tam o anda aslında söyleyemediğimiz fakat sürekli bilinç altımızda olan bir söz var Hayat devam ediyor aklımıza gelir. Bağzen düşünürüz keşke bunlara engel olabilsek, keşkeler le kalır dünyada olan milyonlarca böyle vakaya nasıl engel olabilirsin ki ?

 Makalemi kaleme alıp daha çok şey yazmak isterdim ama şunu da belirteyim siz siz olun hayattan soğumayın, her şeye rağmen hayat devam ediyor felsefesini kendinize prensip edinin ve mutsuz olduğunuz esnalarda bile, mutlu olmaya çalışın.

29 Aralık 2011 Saat : 11:42

Hayat Devam Ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed