Paylaş

Hamilelikte Egzersiz

Etiketler: ,

Paylaş

Hamilelik boyunca düzenli bir egzersiz rutin bakımı sağlıklı kalmak ve iyi hissetmeye yardımcı olabilir . Hamilelik sırasında düzenli egzersiz duruş geliştirmek ve sırt ağrısı ve gibi bazı ortak rahatsızlıkları azaltabilir yorgunluk . Fiziksel aktivite engelleyebilir kanıt yoktur gestasyonel diyabet (gebelik sırasında gelişen şeker hastalığı), stres rahatlatmak ve daha fazla dayanma gücü oluşturmak için gerekli olan işçilik ve teslimat .

Gebelik öncesi fiziksel olarak aktif olsaydı, aşırıya kaçmadan etkinlik devam edebilmek olmalıdır. Eski düzeyde egzersiz yapmaya çalışmayın, bunun yerine, şimdi sizin için en rahat ne yapmak. Düşük etkisi aerobik yüksek darbe karşısında teşvik edilmektedir. Kalp hızı dakikada 140 vuruş aşan izin vermeyin.

Hamile rekabetçi bir atlet, bir kadın doğum uzmanı tarafından yakından takip edilmelidir.

Daha önce düzenli egzersiz hiç varsa, güvenli bir şekilde sağlık kuruluşu ile danıştıktan sonra gebelik sırasında bir egzersiz programına başlamak, ama yeni, yorucu aktivite kalkmayın. Yürüyüş sırasında hamile başlatmak için güvenli olarak kabul edilir.

Gibi tıbbi bir problem varsa, astım , kalp hastalığı veya diyabet, egzersiz tavsiye olmayabilir. Gibi bir gebelikle ilgili bir sorununuz varsa Egzersiz aynı zamanda zararlı olabilir :

Dikkatli egzersiz ve aşırıya kaçmayın Çoğu egzersizleri sürece, gebelik sırasında gerçekleştirmek için güvenli.

Güvenli ve en üretken faaliyetleri olan yüzme , tempolu yürüyüş, kapalı sabit bisiklet, step veya eliptik makineleri ve düşük etkili aerobik (onaylı bir aerobik eğitmeni tarafından öğretilen). Bu faaliyetler çok az yaralanma riski taşır, tüm vücut yarar ve doğuma kadar devam edilebilir.

Tenis ve Badminton genellikle güvenlidir, ancak gebelik sırasında dengesindeki değişimleri hızlı hareketlerini etkileyebilir. Koşu gibi diğer faaliyetleri , gebelik önce bunları yapıyor, özellikle ılımlılık yapılabilir. Özellikle gebelikte daha sonra, büyük bir denge veya koordinasyon gerekmez egzersizleri veya faaliyetleri seçmek isteyebilirsiniz .

 

4 Ağustos 2011 Saat : 5:06

Hamilelikte Egzersiz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed