Paylaş

Doğal Teknoloji İle Sohbet


Paylaş

Doğal konuşulan diyalog teknolojisi, uzun çoğu için bir rüya oldu. Avrupalı ​​araştırmacılar tarafından avanslar bu bir gerçek yapıyoruz. Çalışmalarının sonuçları yakında bize sözlü olarak tekerlekli sandalye kullanıcılarının evlerinde işlevlerine bizim arabalar müzik sistemlerinden, günlük yaşamımızda teknolojisi ile etkileşim sağlamak için kullanılabilir.

İnsan ve bilgisayar arasındaki etkileşimler konuşmaya çalıştığınızda, özellikle şu anda verimsizdir. Daha önce, kullanıcıların imkansız günlük dilde doğal etkileşimler yapma belirli komutlar güvenmek zorunda.

Birinci kuşak insan bilgisayar diyalogu sistemleri grafikler bir dizi konuşma etkileşimleri modellenmiş. Bu verimleri işleyen bir sistem, bir yandan da verimsiz ve sabit bir sistemdir. ilerlemelerin Key TALK selefi projeleri tarafından geliştirilen Bilgi Devlet Güncelleştirmesi ISUyaklaşımı olarak bilinen matematiksel bir yapıdır.

Zaten birçok proje ve dünyada uygulamalarında kullanılan yaklaşım, insan-bilgisayar-diyalog sürecinde kaydedilen ve sistemin ‘bilgi devlet’ kaydedilen bilgileri kullanır.

Bu içerebilir, örneğin, bir bilgi resmi bir anlam temsili, bir kullanıcı tarafından çıkardı o noktaya diyaloğun kadar tam bir tarih. Bilgisayar veya aygıt sonra durumunuza uygun tepki, hem de kullanıcı ve bağlam hakkında yeni veriler ile bilgilerin devlet güncelleme gibi hesaplar.

Bu yaklaşım aslında model konuşmaları büyük grafikler gibi, basit sonlu durum makinesi temsilcilikleri güvenmek önceki teknikleri, üstündür esneklik sağlamlık ve etkileşim doğallığı bir seviye sağlar.

Ayrıca, teknoloji daha kolay ya da hareketlilik sınırlanmış evden çıkamayan insanların hayatlarını yapma uygulanmıştır. Gelişmiş Avrupalı ​​araştırmacılar tekerlekli sandalye kullananlar için akıllı evleri için bir konuşma diyalogu siste

10 Haziran 2011 Saat : 11:21
  Yasam

Doğal Teknoloji İle Sohbet Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed