Paylaş

Çocukluk Obezite Önlenmesi


Paylaş

Çocuklarda Obezite, hiçbir iyileşme belirtisi ile tarihi düzeyde. Meydan önemli bir unsuru, fiziksel aktivite ve sağlıksız beslenme uygulamaları bir eksikliği. Bazı suçu kamu okulları ile ilgili bir yeri vardır. Ne yazık ki, faaliyet giderleri bir öğrenci çok sayıda istenmeyen bir etkiye sahip fizik ed kursları ve öğle yemeği malları için ilk şeylerden okullar genellikle daha düşük para kesilmiş. Okul gün geçmiş, düzenli egzersiz süresi daha uzun olduğu gerçeğine rağmen ya azalmış ya da ortadan kalkar. Buna ek olarak, eğitim kurumlarının en sağlıklı öğünler yemek için çocuk istemi büyük tatma yemek hitap yoktur. Ancak, dedi ve bitti, üst onların çocukları sağlamak için her zaman ve gençler normal vücut ağırlığını sürdürebilmek.

Normalde, çocuklar ve gençler için boy ve kilo orantılı olmalıdır. Bir çocuk, vücut yağ aşırı miktarda olduğunda obez olması düşünülmektedir. Çocukların farklı hızlarda gelişir, vücut kitle nedeniyle sağlıklı olarak kabul edilir olmadığını, sadece çocuk doktoru analiz edebilirsiniz. Bazı durumlarda bir çocuk, bir sağlık durumuna göre bağlı yağ haline gelecektir. Diğer zamanlarda, temel gıda maddelerinin bol miktarda yemek ve yeteri kadar egzersiz olmaması.

Yetişkin hale gelmeden önce çocuklar ve gençler için kolay bir kilo kaybı planı oluşturmak için mükemmel bir zaman. Kilolu çocuklar, aşırı kilolu yetişkinler olma eğilimindedirler, çünkü bu. Ayrıca, kalp ve böbrekler de dahil olmak üzere ek ağırlık ve olgunlaşan vücudun güvensiz bir yük koyabilirsiniz. Bu zor sağlık sorunları, diyabet ve sırt sorunları gibi bir dizi neden olabilir. Potansiyel sağlık tehlikelere ek olarak, aşırı kilolu çocuklar ve gençler büyük olasılıkla psikolojik zorluklar da yaşayacaksınız. Aşırı kilolu çocuklar ve gençler potansiyel mutsuz ve çok düşük benlik resmi etkilenen hissedebilirsiniz. Ayrıca, çocuklarınız büyüdükçe kilo vermek zorlaşır.

Çocuğunuzun güvenli bir şekilde kilo yardımcı muhtemelen kendi ömrünü uzatır ödül olabilir. Çalışmak için ise, tüm aile dahil olmak değerlidir. , Sağlıklı gıdalar ve fiziksel rutinleri çeşitli kurmak için çocuk doktoru ile konuşun. Oğlunuz veya kızınız, sağlıklı öğelerin bir listesini gıda öğeleri seçmek var. Çocuklar küçük bir yemek için, fiş yerine meyve bir parça için teşvik edin. Genellikle, küçük bir tedavi değil, bir yemek olarak gençler uzun pasta küçük bir bölümünü ya da soda ile ilgili bir sorun yoktur.

Bol çocuk, daha fazla egzersiz almak için ikna yolları vardır. Bisiklet iyi örnekler mahalle ve atletik spor etrafında dört ayaklı arkadaş yürüme, arkadaşlarıyla dışında oynamak, yüzme, binicilik. Bir çocuğun ağırlığı zorlukları görmezden değil, ağırlığı azaltmak ve çok geç olmadan büyüdükçe sağlık sorunları olasılığını azaltır, daha mutlu bir hayattan zevk için onlara yardımcı olabilir.

13 Ağustos 2011 Saat : 12:17

Çocukluk Obezite Önlenmesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed