Paylaş

Chat’de Geçen Yıllar


Paylaş

İletişim yıllar boyunca çeşitli dönüşümler gördü. Sosyal paylaşım siteleri olsun ”Chat” Siteleri olsun devamlı çeşitli yenilikler ile hep gündemde kaldılar. İnternet üzerinden herhangi bir modda, telefon sistemi, mobil sistem, posta sistemi veya iletişim kurmak artık çok kolay hale gelmiştir. İnternet iletişimi tek yanı sıra pasif aktif iletişim anlamına geliyor. Pasif herhangi bir anında mesaj içermekte mümkün olanlar, yani bir diğer tarafın herhangi bir cevap almadan önce oldukça uzun bir süre beklemek zorunda. Bazen bir e-posta gönderir ve cevap için diğeri beklemek zorunda kalırdık fakat artık gelişen ”Chat” siteleri anlık mesajlaşma ile çok kolay hal almıştır.  Her iki taraf ve bir anlık iletişim etkin modu duruma denir. Ve internet üzerinden birden fazla aktif iletişim modu en yaygın modu sohbet, internet üzerinden etkileşim için en basit ve en kolay yolu. Sohbet siteleri ilk 1980 yılında piyasaya sürüldü. Peki temelde internet sohbet veya çevrimiçi sohbet gerçek zamanlı olarak metin mesajları alışverişi ve olmasıdır.

Ayrıca internetten ”Chat” odası kavramı onunla birlikte getiriyor. Onlar sanal yerlerde veya birkaç kişi aynı web sitesi veya servis sağlayıcısı ile kayıtlı olan oda bulunur ve iletişim. Sohbet odaları, aynı yerde ve aynı zamanda diğer insanlar ile iletişim kurmak için yardımcı olur . Fakat birkaç seçeneğe de belirtmeniz gerek sohbet odaları çoğu genellikle metin tabanlı 1999 larda yeni gelişen sesli chat uzun bir süre sohbet seçeneği sunuyor, bu özellik yaşam ve eğlence açısından çok zevkli hale getiriyor. 

Diğer küçük değişiklikler ve gelişmeler ortaya çıktı. Sohbet kadar baharat ve gerçeğe yakın hissediyorum ifade kullanımı gibi. Ama bu gerçek bir duygu eksikliği metin seçeneği ile chat sadece ihtar oldu. Görüntülü sohbet gelişiyle çok daha önemli ve ünlü oldu nedeni budur. , Bir surat, bir kişinin duyguları bilmek bir anlamda yapmaz. Bir kişi, üzgün ama metin kayıp sohbet nerede bir surat, gönderebilir.

 

7 Ekim 2011 Saat : 12:02

Chat’de Geçen Yıllar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed