Paylaş

Chat


Paylaş

Chat Türkçe anlamı bildiğiniz gibi ‘’ sohbet’’ dir. Chat platformu kuruluş amacı insanların birbiriyle sohbet etmesini sağlamak, bir şekilde karşılıklı ilişkiler kurup arkadaşlıklar elde etmektir. Genelde bağzı insanlar Chat denilince aklından kötü şeyler geçirmektedir maalesef.

Bu arkadaşlar genelde chat sitesini kadın avlama veya erkek avlama saltanatı ile görmektedir lakin kesinlikle öyle değildir. Chat platformunda yapılacak birsürü plan, proje ve sohbetler mevcuttur. Genelde ise boş zamanlarımızı chat siteleri aracılığıyla eğlenceli zaman olarak geçirmek için kullanırız. Bugün www.chatevi.com  sitesinde oyun odalarında takılarak oyunlar oynayabilir, sesli sohbet edebilir, kameralı sohbet edebilir, siyaset tartışması yapabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Daha yapabileceğiniz birçok şey mevcut.

Chat sitelerinde bir ara geleneksel sesli chat sitesi yarışması mevcuttu, çok güzel bir uygulamaydı az çok siz değerli okurlarıma bahsetmek istiyorum. Mesela her hafta kazananın sitesine gidilirdi, her sesli sohbet sitesinden temsilen şiir okuyacak bir kişi seçilirdi ve bu kişiler 1 sitede toplaşırdı. Anlık online kişinin 500 olduğu zamanları biliyorum, her siteden bir temsilci olacak şekilde 30-50 şiir okuyacak amatör şairlerimiz olurdu tabi diğerleride taraftarlar odanın içinde uçuşan destekleme yazılarını görünce içim kıpır kıpır oluyordu ve chat sitelerinde bunuda başarmanın gururu vardı. Herkes sırasıyla miki eline alıp şiirini okur ve ev sahibi juriler oylamasını yapar, en sonunda 1 kişi kazanırdı. Kesinlikle adil bir şekilde yürütülen şiir yarışmaları çok heyecanlı dakikalara sahne oluyordu. Kazanan 1 kişinin sitesinde birsonraki hafta şiir yarışması yapılıyordu, böylece sesli chat siteleride birbirini tanıyor ve karşılıklı diyaloglar daha sağlam oluyordu. Biraz uzun anlattım sanırım başımdan geçen olayı ama tatlı bir anı olarak aklımda kaldığı için siz değerli okurlarıma bunu bahsetmeden geçmek istemedim.

Chat siteleri genelde yukardaki metindede bahsettiğim gibi sadece kız tavlama ve erkek tavlama platformu olarak düşünülmemelidir. Sesli sohbet sitelerinde birçok kulvar mevcuttur.

 

30 Aralık 2011 Saat : 12:30
  Chat

Chat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed