Paylaş

Chat ve spam


Paylaş

Chat siteleri ve Spam yanıltıcı, aldatıcı yazılar google de yasaklanmış butür yazılar yazan siteler tespit edilip cezalandırılmakta veya google arama belleğinden sonsuza dek silinmektedir. Spam yapan en çok siteler, katagoriler arasında önde çıkan ”Chat” Siteleridir. Neden chat siteleri daha çok yanıltıcı, aldatıcı yazılar yazar bunlarıda kısaca bahsedelim. Chat siteleri üye çekmek adına böyle saçma sapan işlere başvururlar tabiki hepsini kasdetmiyorum ama %80 ni diyebilirim popiler web sitelerinin isimlerini yazarlar veya çok aranan kelimleri yazarlar ve kullanıcıyı sitelerine çekmeye çalışırlar.

Bir çok ”chat” web sitesi para için de faliyet göstermekte yani reklam kazançlarını arttırmak adına yanıltıcı hedef kelimelere baş vururlar böylece sitelerine daha çok giriş sağlarlar ve sitede bulunan reklamlara tıklamaya teşebbus ederler. Bu ticari ahlaka uymasa da chat sitelerinin çok yaptığı bir yöntemdir. Fakat genellikle sahipleri genç insanlardan oluşan site sahipleri ileriyi düşünmeden ani kararlarla yanlış işler yapabiliyor. Googlenin bu siteleri farketmesi ile ceza alacaklarını sitelerinin arama motorunda gözükmeyebileceğini göz önünde tutmuyor harcanan bunca emekler ve paralar boşa gidiyor ve yeniden sil baştan başka bir isimle başlıyorlar.

Çoğu chat sitesi ise para kazanmakdan öte belirlemiş olduğu hedef kelimelerde ilk sayfalara gelebilmek için sitelerini güncel tutmak isterler. Her gün değişik bir konu bulamazlar ve onlarda spam yapmaya başlarlar kopi yazılar veya yanıltıcı kelimeler ile sitelerini doldururlar böylece bu siteler de google de ceza alırlar.

10 Ekim 2011 Saat : 11:23
  Chat

Chat ve spam Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed