Paylaş

Chat ve modernite


Paylaş

Modern hayat, hepimizi zincire bağlamış gibi kendisine bağımlı hale getirmiş durumda. Hayatımızdaki bir çok alışkanlığımızı değiştiren, tabiri caizse geri dönüşü olmayan yola bizi sürükleyen bu acımasız hayat; arkadaşlık ilişkilerimizi de kökten zedelemiş durumda. Artık insanlar arkadaşlık ve dostluk gibi manevi değerleri basit maddi çıkarlar üzerine kurmaya başlıyor, kişiler arasında oluşması gerekli olan güven müessesesini zedelemeye devam ediyor.

Çıkara dayalı büyüyen bu arkadaşlıklardan bıkan insanoğlu, çareyi sesli chat sitelerini ziyaret ederek sanal alem üzerinden yeni arkadaşlıklar kurma yoluna gidiyor. Teknolojinin gelişmesinin olumlu bir sonucu olarak zaten halihazırdaki arkadaşlarıyla sanal alem üzerinden iletişim kuran kişiler, yeni arkadaşlık ve dostluk bağlarını da bu mecra üzerinden kurmaya çalışıyor. Ve başarılı oluyor da. Bilhassa sesli ve kameralı chat sitelerini ziyaret ederek üyelik oluşturan kişiler, klavyeyi kullanmakla yetinmeyip kamera ve mikrofonun da yardımıyla canlı olarak dünyanın neresinde olursa olsun istedikleri kişiyle görüşme imkanını ücretsiz olarak elde edebiliyorlar. Büyük bir teknolojik gelişme olan bu sistemi kullanmak ücretsiz olduğu gibi, bilgisayarınıza çok ufak bir yazılım indirerek bu geniş dünyanın içerisine ilk adımınızı da atmanız mümkün. Nasıl mı ? Speaky Chat adındaki programı bilgisayarınıza kurduğunuz zaman sesli chat sitelerini ekstra hiçbir yazılım gerektirmeden tarayıcınız aracılığıyla ziyaret etmeye başlayabiliyorsunuz. Sitelerde bulunan onlarca, belki de yüzlerce sesli sohbet odasından istediğiniz herhangi birisini ziyaret ederek gerek gurbette, gerekse bulunduğunuz ilden başka bir yerde yaşayan insanlarla ücretsiz olarak görüşebiliyorsunuz.

Sizler de sesli chat yapmanın ayrıcalık ve hazlarını tatmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sesli chat yapmanın o eşsiz hazını tattığınız zaman sitemizden kolay kolay ayrılamayacağınızın uyarısını şimdiden yapar, iyi sohbetler dileriz. Unutmadan, sesli chat yapmak için başka sitelere de gitmenize gerek kalmadığını hatırlatmış olalım.

Chat ve modernite Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed