Paylaş

Bilgisayarınızı Güvenli Kullanmak


Paylaş

Bilgisayar ve geniş bant erişim yükselişi artan önemi ile birlikte, bilgisayar kullanıcıları, kendi bilgisayarları ve çevrimiçi her zamankinden daha üzerinde daha hassas kişisel ve finansal bilgi sokmaktadırlar. Bu tür artan online chat varlığı ile, kullanıcı bilgilerini, her zamankinden saldırı veya hırsızlık daha hassastır.

Bilgisayarınızı ve kişisel bilgi sağlamak amacıyla iki önemli parçaları güvenli ve emniyetli bir antivirüs yazılımı ve güvenlik duvarı. Etkin bir virüsten koruma bilgisayarınıza virüs, trojan, keylogger ve diğer serbest kalmasına yardımcı olur , kötü amaçlı yazılım erişilen veya oluşturduğunuz herhangi bir dosya tarama ve çalışan herhangi bir şüpheli dosyaları engelleme. Bu noktada, yazılım, söz konusu dosyaların, karantina, silebilir, ya da göz ardı etmek bir seçenek sunuyor.

Virüsten koruma yazılımı, zararlı dosyaları sisteminizde kapalı tutabilirsiniz, ancak kötü niyetli kişilerin tutmak olmaz. Bugünün geniş bant seçenekleri her zaman kolaylığı sayesinde bilgisayar korsanlarına ve kimlik hırsızları için bilgisayarınıza erişimi her zaman geliyor. Bir güvenlik duvarı, bilgisayar içinde ve dışında seyahat ediyor herhangi bir bilgi izleme, bilgisayar ve İnternet arasında bir güvenlik kapısı olarak görür. Güvenlik duvarı, herhangi bir şüpheli trafik uyarı trafik bir tehdit oluşturduğuna düşünüyor neden açıklamak ve izin vermek veya reddetmek istiyorsanız tercih edecektir.

Hediye güvenlik yazılım paketleri güncelleme işlemini hızlandırarak ve sağlanan çeşitli fonksiyonları arasında uyumluluk sağlanması, yüklemek ve güvenlik özellikleri bir arayüz bütün erişim için izin verir. Norton 360 gibi bazı suit, All-in-One Security Suite Kaspersky Internet Security, ayrıca kayıt onarım, kayıt defteri temizleme ve PC ayarlama yetenekleri içerir.

Bir bilgisayar güvenlik, bilgisayar erişimi ve online hesapları için güçlü parolalar kullanmak için hayati önem taşımaktadır, sistemin en zayıf parçası kadar güçlü. Güçlü bir parola oluşturmak için 14 veya daha fazla olmasına rağmen, en az 8 karakter ve harfler ve rakamlar büyük ve küçük de kapsayacak. # @ $!, Ve gibi özel karakterler parolalarınızı için daha fazla güç ekleyebilirsiniz. Mümkün olduğunca az, yeniden kullanım şifreleri deneyin. Bir hacker şifrelerinizi alır ve aynı şifre ya da her şeyi kullanıyorsanız, hacker tüm hesaplara erişimi vardır. Çoklu, eşsiz şifreler bir hesap tehlikeye potansiyel zararı azaltmak için yardımcı olur.

Bu kolay adımda veri veya virüs, malware, ya da hackerlar için kişisel bilgilerinizi kaybetme şansınızı büyük ölçüde azaltmak ve senin pc düzeltmek için pahalı faturaları önlemek .

9 Ekim 2011 Saat : 9:26
  Genel

Bilgisayarınızı Güvenli Kullanmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed