Paylaş

Alan Adı Nasıl Seçilir


Paylaş

Yeni bir iş veya proje kurmak için en önemli ilk adımlardan biri de iyi bir etki alanı adı seçmektir. Şimdi iyi bir isim seçmek için zaman harcama, sadece hatırlamak için, müşterileriniz için daha kolay hale yazın ve hem çevrimiçi hem çevrimdışı teşvik. Yani Bir etki alanı adı seçerken düşünmek için en önemli şeylerden bazıları nelerdir?

Burada bir etki alanına karar verirken unutulmaması gereken birkaç anahtar önemli detaylar vardır.

Kısa tutun etki alanı adı, kullanıcıların bir web tarayıcısı ve e-posta yazın için çok kolay hale getirecek kadar kısa olmalıdır . Ortalama etki alanı adı 11 karakterden uzun. 7 hatırlamak ve tipi daha kolay olacak gibi büyük bir sayıdır. Kesinlikle 20 karakter üzerine gitmekten kaçınmak.

Tanımlayıcı olun etki alanı adı genellikle işletme adı ve tanımlayıcı bir öğesi vardır. Bazen açıklayıcı unsur çok, uzun süreli etki alanı yapar ve işe yaraması için biraz daha yaratıcı olmak zorunda . Çok uzun ama bekleyin. Ancak, eğer değilse, çok uzun gerçekten etki alanı adı tanımlayıcı unsuru olmalıdır.

Doğru Yazım saçma yazımlar, tire, sayılar ya da birine büyü olurdu bir şey kaçının.  Bir etki alanı adı ararken doğru yazım vardır emin olun! Bunun geçerli bir nedeni vardır. Evet bazı insanlar bir başka popüler etki umuduyla bu amaçla yapıyoruz. Çok popüler bir etki alanına yakın ise o zaman give it up veya pahalı bir yasal savaşta karşı karşıya olabilir. Etki gitmek için ziyaretçi kandırmak için çalışıyorsanız, kirli havuz gibi görünüyor .

Araştırma etki – alan adı uzantıları için kullanılabilir? Eğer mümkünse want.com. Sadece bu işin farklı varyasyonlar kullanarak yapamıyorsanız o zaman net ile devam göz önünde bulundurmanız gerekir. Org veya. Com gibi ülkeye özel bir uzantı Türkiyede bulunmaktadır. Bir kez bir isim ve uzatma çevrimiçi karar verdi ve sizin için sorunlara neden olabilecek diğer benzer etki alanları için etrafına bakmak zorunda. Eğer sitenizi XXX sitesinden kaldırılan bir harf veya uzatma, yeniden gözden geçirmek ve aramaya devam zorunda kalabilirsiniz . Sürece kaç sürpriz olacaktır. Yaratıcı olsun İletişimi hala mevcuttur. Adı alınırsa başında iam ekleyerek deneyin ..

15 Kasım 2011 Saat : 11:38
  Genel

Alan Adı Nasıl Seçilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed