Yanlızlıkların Aramıza Girmesine İzin Vermeyelim !

Yanlızlıkların Aramıza Girmesine İzin Vermeyelim !

Yanlızlık, insanların küçük yaşlardan büyüyüp olgunlaşmasına kendi ayaklarının üstünde durmasına kadar  ki olan zamana kadar geçen sürede  arkadaşlık, dostluk kuramayıp ilerki zmanlarında hiç bir kimseyle bağ kuramayıp kendi kötü hissetme durumudur. Tabiki yanlızlık allaha mahsustur ama kimi insan yanlızlığı tercih eder, kimi insan yanlzlığa doğuştan mahkumdur.

Küçük yaşlarda yanlız kalmak,  bir insanın akranlarıyla anlaşamayıp, bir türlü bağ kuramayıp küçüklüğünü, çocukluğunu yanlız olarak sevgisiz olarak büyümesidir. Küçüklü yaşlarda tabikide bazen anne baba aile sevgisi yetmez çocuğa, arkadaş ister oyun arkadaşı ister tabikide en doğal hakkıdır bu çocukların. İlerki zamanlarda büyürler, büyüdükçe farklı farklı insanlar karşılarına çıkar. Onların hayatlarına özenirler bazen , onlarla yaşamak onlarla zaman geçirmek isterler. Küçüklükten bu yana dostlukları muhabbet kurmaları olmadığı için hep yanılır hep üzülür girdği ortamlara daima 1-0 yenik başlarlar. Ortamlara hiç bir zaman ayak uyduramazlar. Yanılgıya düşerler yanılırlar yanıldıkça bir ders alırlar ders aldıkça uygularlar. Hiç bir zaman kimseyle dertleşemezler, dertlerini açıklığa çıkarmazlar çünkü dalga geçilmekten korkarlar. Dalga geçilmesi kimsenin hoşuna gilmediği gibi onların derdi daha vahim bi derttir çünki onların tek derdi ” YANLIZLIKTIR ” ve en büyük dalga konusudur. Çünki herkezin yaşadığı yaşatıldığı yerler farklıdır. Küçükken kim bilir kaç milyon kişi yanlız büyüdü kim bilir kaç kişi konuşup arkadaşlık kurmayı öğrenemedi. Hala gülüp eğlenmek isteyip , gezip tozmak isteyipte sokaklarda çop toplayan , sokaklarda yemek yemek mecburiyetinde kalan küçük cocuklarımız , insanlarımız var onlarldan utanmıyalım , çekinmeyelim selamımızı verelim iki tatlı muhabbet yapalım, yüzlerini güldürelim. Muhabbetimiz onların için bir ilaçtır lütfen bunun bilincinde olalım. Sokaktaki bir sarhoşun, neden yanlız oturup demlendiğini kimse bilemez. Sokaktaki sarhoşlar herkezin gözünde sadece çulsuz bi sarhoş, ama neden öle olduğunu nasıl ve nerden oralara geldiklerini kimse bilemez.

Yanlız insanlar içimizde, kendine güveni olmayanlar aslında hep bizim aramızda yaşıyorlar. Yanlız insanlar tenha yerlerde yaşamak yerine her daim bizim içimizde yaşarlarki bizim mutluluğumuzu dışarıdan hep bizim mutluluğumuzu paylaşırlar. Gördüğümüz her insana allahın selamını verelim ki yüzü gülen her insan bizi mutlu etsin. YANLIZLIK YANLIZ KALMAK DEĞİLDİR , BAZI İNSANLAR İÇİN  KADER BAZI İNSANLAR İÇİN TERCİHTİR. Bizim amacımız kaderi yanlızlık olanları topluma kazandırmaktır.

 

30 Haziran 2012
Okunma
bosluk
sohbet, chat sohbet, görüntülü sohbet Son Yazılar FriendFeed